Keila Lasteaiad

Rõõmsalt lasteaeda

Palju õnne! Teie pisikesest silmaterast on saanud lasteaiaealine laps. 

Meil on äärmiselt hea meel, et saame olla partneriks Teile ja Teie lapsele sel põneval ja uudsel teekonnal. Samas ka mõistame, et alanud uus periood võib tekitada palju küsimusi, veidi segadust ja ehk ka hirmu. Sellest ei ole midagi! Oleme Teie jaoks alati nõu ja jõuga olemas ning aitame, kuidas oskame. Oleme loonud ka väikese spikri, et kohanemisperiood mööduks võimalikult ladusalt nii Teile, Teie lapsele kui ka rühma meeskonnale.

  • Esmalt saate tutvuda meiega ametlikul kodulehel Keila Lasteaed Miki – Keilalasteaiad. Sealt soovitame uurida meie kodukorda, päevakava ning palju muud.
  • Lisaks kasutame aktiivselt ELIIS - eLasteaed keskkonda, kus igapäevaselt kajastame oma päevategevusi ja toimetusi. Eliis.eu saab teha endale kasutajakonto, et jälgida kogu lapse arenguga seotud informatsiooni. Kui õpetaja lisab sinna lapse kohta infot, siis see pole teistele vanematele nähtav, välja avatud info rühma päevategevuste kohta. Seal saab ka mugavalt teavitada rühmaõpetajaid lapse puudumiste kohta või saata kiireid teateid. Eliisi lisame ka oma tegevustest pilte, mida vanemal tore vaadata ning lapsel vahva oma vanematega jagada. Palume Eliisi kindlasti jälgida.
  • Uue lapse lasteaeda harjutamiseks on lapsevanemal võimalus koos lapsega lasteaiaga tutvuda kolme päeva jooksul hommikupoolsel ajal.
  • Lasteaeda palume jõuda vähemalt 10-15 minutit enne hommikusööki. Harjutamisperioodil võiks tulla isegi varem (näiteks 8.00-8.10). Siis jõuab laps kohaneda ja päev kulgeb tõrgeteta. Lapse päev peab algama rahulikult ja kiirustamata. Kui laps tuleb hiljem, anda sellest õpetajale kindlasti varem teada.
  • Rühma kappi palume panna ainult vajalikud esemed: lapsele toariided (lühikesed püksid, T-särk, kleidikesed, sokid, aluspüksid), sisejalanõud (kindlasti sellised, mida laps saaks kergelt ise jalga panna või harjutada jalgapanemist), kamm, tüdrukutel mõned juuksekummid. Ei soovita sukkpükse – laps ei saa neid ise jalga. Ka riietel jälgida, et need oleksid lapsel endal lihtsasti selga pandavad. Nööbitavad ja seotavad riideesemed lisanduvad lapse garderoobi hiljem, kui ta saab juba lihtsamate toimingutega hakkama (särgi üle pea tõmbamine, pükste ja sokkide jalgapanemine/ äravõtmine jne)
  • Loomulikult võib lapsele kaasa panna armsaks saanud kaisuka või mõne muu eseme, mis pakub talle päeva jooksul turvatunnet või lohutust.
  • Magamiseks võivad lapsel olla püksid, särgike või öösärk.
  • Kindlasti palume jalanõudele, kinnastele, mütsidele ja teistele riideesemetele kirjutada sisse lapse nimi.
  • Lasteaias on lubatud kasutada vaid kaelussalle või tuukermütse. Pikad sallid ja nööridega mütsid pole laste turvalisuse nimel lubatud.
  • Palume jälgida, et lastel oleks kappides olemas ilmastikule vastavad riided. Märjal ajal ka kummiriided. Palume olla ka teadlikud, et õueriided võivad määrduda pori, muru, värvide jms. Palume sellega arvestada õueriiete soetamisel. Õueriided ei pea olema kallid, kuid siiski panna tähele riiete kvaliteeti, et need ei vettiks kiirelt ning peaksid võimalikult hästi tuult ja vihma ning oleksid hingavad.
  • Soovitame lastele teha üks puhkepäev nädalas või teha lühemaid päevi. Eriti harjutamise perioodil. Olla valmis ka tagasilöökideks, mil alati rõõmsalt lasteaeda tulev laps ühel päeval nutab ning keeldub rühma jäämast. See on normaalne reaktsioon ning tavaliselt üsna pea mööduv. 
  • Lasteaed on kodu toetav asutus, mil lapse arengu toetamine põhineb eelkõige koostööl! Palume toetada ka ise oma last kodus: eneseteenindus, kääridega lõikamine, joonistamine, maalimine, ise riietumine, unejutu lugemine jne.
  • Ärge pange lapsele kaasas telefone, nutikellasid, huulepulkasid, huulepalsameid, käe- ja kaelakeesid, kreeme (k.a päikesekreem), rohtusid ning pisikesi, kergesti purunevaid ja/või kalleid mänguasju.
  • Kui laps haigestub või ei tule lasteaeda, palun saata sms, e-mail või teavitus Eliis.eu keskkonnas. Nakkushaigusest palume teavitada rühma õpetajat. Nohud ja köhad tuleb kodus välja ravida.
  • Palume järgida lasteaia päevakava, millega saab tutvuda siin Õppetöö – Keilalasteaiad.
  • Kindlasti varuda aega ja kannatlikkust lapse järkjärguliseks harjutamiseks lasteaiaeluga, õpetajate ja teiste lastega. Olge eelkõige ise positiivsed, siis tunneb laps ka ennast turvalisemalt.

Kõikide murede ja rõõmudega pöörduge julgelt oma õpetajate või lasteaia juhtkonna poole.

Õppeaasta algab ametlikult 1. septembrist, kuid rühmad on avatud juba varem. Kui soovite lasteaiaga tulla tutvuma juba enne õppeaasta algust, palume teavitada lasteaia üldtelefonil: 536 55660 või miki@keilalasteaiad.ee. Siis teavad õpetajad teie last juba oodata.

Lastevanemate ja õpetajate vaheline meeldiv koostöö on aluseks laste kohanemisele ja turvatunde tagamisele lasteaias. See omakorda toetab lapse arengut ja loob meeldiva meeleolu terveks päevaks. 

Mõnusat kohanemist kõigile lastele ja nende peredele!


UA-155.561.421-1